Naše společnost se zabývá výrobou precizních pryžových dílů, tzn. výrobků s vysokými nároky na přesnost rozměrů, funkčnost a dlouhodobou životnost. Téměř celá produkce je zaměřená na dodávky dílů pro automobilový průmysl.

Specializací firmy jsou dodávky pryžových dílů do brzdových sestav.

Membrány brzdového posilovače:                                                                                                 Těsnění brzdového válce:

brake_system_VAZ.jpg                   brake_system_VAZ_sectional.jpg                                            Brzdov___valec_zadn__.jpg

 

Další sortiment:

Silentbloky, průchodky pro kabely a trubky, těsnící manžety, dorazy, těsnění, vlnovce, atd. Pryžové výrobky můžou být spojené s kovem, plastem, textilem a fólií.

pt609-1.jpg   pt410-1.jpg  pt620-5.jpg  PT 631_2.jpg  pt661-1.jpg  02 13 364-1.jpg  pt660-1.jpg

Zpracovávaný materiál:

Všechny běžně známé kaučukové směsi na bázi NR, SBR, EPDM, NBR, HNBR, ACM, CR, ECO, VMQ, FVMQ, FKM a další. Materiály je možné mít ve všech barevných variantách.

Technologie lisování:

V naší společnosti můžeme hovořit o třech základních technologiích vulkanizace gumárenských směsí, kde nejdůležitějšími proměnnými veličinami jsou teplota, čas a tlak. Bez těchto veličin může být vulkanizace nedostatečná pro konečný produkt.

CM - (compression moulding) tlakové lisování je technologie výroby, při které se surová směs vkládá přímo do otisku formy a při zavření formy dochází k tvarování dílu a následné vulkanizaci. Přebytečná směs se vytlačí mimo otisk.

TM - (transfer moulding) transferové lisování je technologie výroby, při které se surová směs přetlačuje z cylindru přes vtoky do formy a dochází k vyplnění otisku směsí, kde se následně vulkanizuje. Materiál v cylindru zůstává stále čerstvý, protože je izolovaný od horké formy.

IM - (injection moulding) vstřikovací lisování je technologie výroby, při které se surová směs automaticky nabírá z balení do šneku a následně se dávkuje do vstřikovací jednotky, která pomocí kanálů na formě dopraví materiál do jednotlivých otisků formy. V tomto případě jde o nejefektivnější technologii z pohledu výkonnosti, umožňuje v prostředí šneku ovlivňovat hodnoty vstřikované směsi různými parametry.